Napsali o nás-detail

Úvod
Aktuality
Parník 2012
Napsali o nás
Kontakt


M., Vašek, Patrik a spol.
(květen 2003)

    Když jsem volal domů králi českého kabaretu, oblíbenému Václavu Glazarovi, známému z Troškova filmu Kameňák, kde hrál matku představenou, něco huhlal do telefonu. Zrovna bral první den antibiotika a začal bojovat s chřipkou. Bylo úterý. V pátek večer byl na pravidelném představení v P Klubu v Trojické ulici nedaleko Vyšehradu skoro fit. Prostě nikdo nic nepoznal…

    Každý, kdo chce odhodit starosti všedních dní, by si měl zjistit, jestli v pátek nebo v sobotu večer nehrají, nese se unisono Prahou a zastavují se i přespolní, protože se ještě nestalo, že by někdo odešel nespokojen. V den oslav svých narozenin, 26. dubna, se tam dokonce u jednoho stolu potkal dvaatřicátník s paní, která slavila dvaasedmdesátiny!

Ne příliš známé hvězdy…

    Řeč je o stále se obměňujícím, tedy stále živém, souboru Srdce a kámen, který v roce 1996 založil televizní dramaturg, scénárista a herec Václav Glazar. Přestože každý týden odvede mravenčí kus práce, dává kolem sebe dost prostoru i dalším talentům.
    Z těch, které kdysi nikdo neznal a dnes jsou páteří skvělých večerů, jmenujme alespoň studenta DAMU M. Nejedlého, který vystupuje jako slečna M. Člověka, který neví, že M. je Miloš, při setkání na ulici ani nenapadne, že Miloš může být M.… Stejně dobrými kolegy jsou v souboru i zpěvačka Lenka Kosinová či Vilma Mayerová. Jako moderátor pak jasně exceluje Patrik Burda.
    A nejsou to jen písničky Zvonky štěstí či Dlouhá noc nebo Máme svůj Řím, ale i dokonale zvládnutá choreografie při hitech typu Láska je láska či Requiem… Jak říkají ti, kteří na tento druh zábavy chodí, mohla by se zpěvačka Lucie Bílá hodně co učit od Haňy Zani alias Tomáše Brázdy!

Kdo zaváhá, nejede!

    Konec divadelní sezóny se pomaličku, ale jistě, blíží. Své panty zavírá i Národní divadlo, aby si herci mohli užít letních dní. Poslední vystoupení sezóny 2002/2003 připravuje celý kabaret tradičně, na Vltavě. Vlny řeky budou rozraženy už zanedlouho, 21. června. Kdo zaváhá, nejede.
    Maličké divadélko pro sto diváků nedává moc velký prostor k tomu, aby hvězdy večera pobíraly strhující honoráře, o kterých se píše na titulních stránkách bulvárních novin. Celý Kabaret Srdce a kámen je spíše o lásce. A láska ke kumštu je fakt drahá. Pokud se rozhodnete pobavit se, určitě neodejdete nespokojeni a ještě tím starší a zkušené harcovníky spolu s energií nabitým mládím podpoříte. Vašku, díky!

Autor: Jan Beer
Publikováno: NEI Report č. 11, 21. května 2003
(Jména některých zmíněných osob jsou krácena na jejich výslovné přání)

 

created by ATT