Napsali o nás-detail

Úvod
Aktuality
Parník 2012
Napsali o nás
Kontakt


Kabaret Srdce a kámen
(červen 2002)

    Máte rádi kabaret? Že si pod tímto pojmem ještě neumíte nic představit? Nebojte! Já to ještě před nedávnem taky neuměl. Kabaret je velká show, trochu divadlo, spousta převleků, velká dávka humoru, ale hlavně obrovská zábava a legrace. Jestli chcete, můžete se mnou na výlet do světa, kde nic není nemožné a kde se lidé nebojí udělat si legraci sami ze sebe.

     Je májový teplý sobotní večer, něco před osmou. Sluníčko nad Prahou už pomalu zapadá a já držím v ruce dva lístky do Kabaretu Srdce a kámen. Vyhrál jsem je jakoby náhodou před čtrnácti dny. Už se moc těším. Minule to byla zábava téměř dokonalá. Na chvíli zapomenout na shon všedního dne a odpoutat se od běžných starostí, tak to je přesně to, co právě v sobotu člověk potřebuje.
     Běžný činžovní dům ukrývá malé divadlo. Malý sál s restauračními stoly, sametově červená opona, za kterou se skrývá jeviště slibující zajímavou podívanou. Všude kolem muži a ženy, kteří jsou připraveni bavit Vás po celé tři hodiny a možná i trochu déle. Za chvíli začne rej převleků, scének a… prostě zábavy.
     Srdce a kámen je především trawestie, kde muži jsou ženami a někdy i ženy muži. Pokud máte rádi české písničky let dávno minulých, ale i současné hity, zaručeně si užijete. Samozřejmě, že nejvíce v kabaretu vystupuje Helena Vondráčková. Je až neuvěřitelné, kolik tato zpěvačka může mít podob. Malá, velká, cudná i svůdná. Někdy taková, jakou by jste ji ani nečekali. Voda z jejího malovaného džbánku nás pokropila všechny.
     Jestli máte ale radši Hanu Zagorovou, tak také nejste na špatné adrese. Hanička je prostě dokonalá, jakoby té pravé z oka vypadla. A nejen to. Člověk má pocit, že je ještě “haničkovatější”. Nejenže umí zpívat a tancovat, dokonce také mluví a moderuje. Štefan by měl jistě radost, neboť ona je dokonalá dáma. Ale ani Hanička není jenom jedna. Duhová víla velikosti XXL vám určitě vyrazí dech.
     Čeká nás ale i záplava dalších umělkyň, našich i zahraničních. Naďa Urbánková, Marta Kubišová, Madonna, Celina Dion, Whitney Houston, všechny v trochu nezvyklých rolích a situacích a všechny v nádherných kostýmech.
     Ale Srdce a kámen není jenom travestie. Můžete si třeba i zazpívat pár šansonů nebo třeba Ku-ku-ru-ku-ku. Nejmenší zpěvačka v Česku vás zaručeně taky překvapí. I ta přidá pár svých hitů. Určitě vás pobaví Těžkej Pokondr, samozřejmě opět trochu jinak, než ho znáte. Dáda Patrasová má sice pár kilo navíc, ale její vystoupení s žížalou Julií nemá prostě chybu.
     Celý večer provází slovem principál Vašek a pomáhají mu při tom některá z umělkyň. V záplavě vtipů na úrovni i bez ní se jistě nebudete nudit.
     A abych nezapomněl! Blok vzpomínek na dobu v červeném je také vypečený. Člověk se může znovu vžít do role, kdy jsme byli nebo nebyli jiskrami, pionýry a soudruhy a znovu si zazpívat Píseň práce a Internacionálu.
     Představení končí písničkami ze staré Prahy minidiskotékou. Pokud se Vám však ještě nechce domů, můžete se zábavou pokračovat v přilehlém baru.
     Tak už jste si udělali představu o tom, co je kabaret? To jsem rád. Pokud vás kabaret zaujal, máte šanci každý pátek a sobotu v P-Klubu Trojická, Trojická 10, Praha 2. Tak příjemnou zábavu.

Autor: majorKira
Publikováno: SERGEI, červen 2002


 

created by ATT